12 Ocak 2018 Cuma

Elektronik Sigara Kullanımın Önemi

Elektronik Sigara Kullanımın Önemi

Sigarayı bırakmak için kullanılan en etkili ve en doğru yöntemlerden birisi de elektronik sigara yöntemidir.

Elektronik Sigara Nedir?

Dünyada ve ülkemizde son zamanlarda sigara kullanan kişilerin sayısı çok artığı gibi kullanım yaşında da çok fazla bir şekilde düşüşler yaşanmaktadır. Normal bir sigaranın hem sağlığa hem de maddi bakımdan veriş olduğu zararların önüne geçmek için bir takım farklı yöntemler denenmektedir. Teknolojinin çok hızlı bir şekilde gelişmesi ile her alanda olduğu gibi bu alanda da etkili yöntemler üretilmektedir. Sigarayı bırakmak ya da en az seviyeye indirmek için duman yerine buhar çıkaran elektronik cihazlara elektronik sigara denir. Elektronik sigaranın içinde bulunan buhar sayesinde sigara içiyormuş hissi vermesi nedeni ile çok fazla tercih edilmektedir.


Elekrtonik Sigara Özellikleri

Elektronik sigara özellikleri içinde en önemlisi sigara içinde olan buhar sayesinde içenler için sigarayı bırakmak ya da en azından zararlarından korunmayı sağlamaktadır. Bu yöntem ile sigara tiryakileri kendilerini sıkmadan çok rahat bir şekilde sigarayı bırakmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca sigara içinde bulunan likitte kullanılan aromalı meyve ya da bitki özleri sayesinde kötü tat ve koku yaymaz. Elektronik sigara çerisinde sağlığa zarar veren kimyasal maddeler bulunmaktadır. Sadece bu cihazların içinde az da olsa biraz nikotin bulunmaktadır.


Elektronik Sigara Çeşitleri

Elektronik sigara çeşitleri kullanım sayısı arttıkça farklı modelleri üretilmektedir. İlk üretilen model sigara modelidir. Sigara modelinin görünüşü tıpkı sigaraya benzemekte ve pil ile çalışmaktadır. Ancak çok ciddi olarak sigara kullananlar için tatmin edici değildir. Kalem modeli bir başka modeldir. Bu modelin en büyük özelliği sigara modelinden büyük olması ve yeniden doldurulan hazneye sahip olmasıdır. Bu da diğer modelden daha üstün olduğunu göstermektedir. Üçüncü model ise mod ve tank modelidir. Mod ve tank modeli en son sistem ile üretilen modeldir. Elektronik sigara çeşitleri içinde özelliği en çok olan bu model ciddi derece de sigara tiryakilerin sigarayı bırakması için en etkili modelidir. Elektronik sigara en doğru seçim olmaktadır.

0 yorum:

Yorum Gönder