20 Temmuz 2018 Cuma

Yeni Bir Kitap Almak Yerine, İkinci El Kitap Almak

Yeni Bir Kitap Almak Yerine, İkinci El Kitap Almak

Kitap okumayı çokça seviyorsanız, ikinci el kitaplara başvurmanız sizin yararınıza olacak. Çünkü ikinci el kitaplar, masraflarınızı daha aşağıya çekmek adına önemli olacaktır. Çok seveceğiniz ve daha öncesinde hiç okumadığınız tonlarca ikinci el kitaplar kitap pazarı içerisinde yer alıyor. Yeni bir kitap için daha fazla para ödemek zorunda kalmak istemezsiniz. Fakat ikinci el kitabı alacağınız zaman cebinizden çıkacak olan para daha az olacak. Kitap konusunda bu sayede daha fazla tasarruf yapma şansını elde etmeye başlayacaksınız. Sonuçta o kitabı okuduktan sonra yeniden ikinci defa okumak istemeyeceksiniz. Çok sevdiğiniz içeriğe sahip bir kitap olabilir. Öyle zamanlarda bile kitabınızı 2den fazla okumanız pekte mümkün olmayacak. Doğal olarak boşu boşuna yüksek ücretler ödemek zorunda olacaksınız. Kimse böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemez. Bu yüzden yeni bir kitap almak yerine ikinci bir el kitabını satın almak daha mantıklı yollar arasında bulunuyor.

Masraflarınızı Azaltın

Çok fazla masraf yapmak yerine tasarrufu elden bırakmamak sizin için olumlu sonuçlar arasında yer alacaktır. Ne yazık ki bu ayrıntıya çokta fazla önem vermiyoruz. Sonuca baktığımız zaman ise orjinal kitaplara tonlarca para verdiğimizi görüyoruz. Satın almış olduğunuz kitabın dışına aldanarak alışverişlerinizi yapabiliyorsunuz. Fakat kitabın bir ya da ikinci sayfasına geldiğiniz zaman ise kitabın çokta hoşunuza gitmediğini görüyorsunuz. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak tamamen sizin elinizde olacak bir durumdur. Çünkü satın aldığınız kitapları daha sonrasında okuyamamış olmanız çok üzücü bir durum olmaya başlayacaktır.

Sevmediğiniz Kitapları Almayın

İkinci el kitaplara ödeyeceğiniz tutar her ne kadar az olacağından dolayı doğal olarak verdiğiniz paralara acımamış olacaksınız. Rafa kaldırmak istemediğiniz kitapları almaya çalışın. Daha önce okunan kitaplar olduğundan dolayı ister istemez içeriği hakkında bir fikir sahibi olmanız kaçınılmaz olacaktır. Daha öncesinde bu kitabı okuyan kişiler memnun kalmış mı, akıcılığı nasıl, anlatımı yalın mı ya da süslü kalıplara mı uydurulmuş daha iyi şekilde bilmeye başlayacaksınız. İkinci el kitapları alırken önceden okuyucuların olduğunu bileceksiniz. Böyle olunca da kitabı daha iyi tanıma ve satın aldıktan sonra pişman olmamak adına iyi bir sonuç getirecektir.

Daha Çok Kitabınız Olsun

Yeni bir kitap alacaklar bir kitabı almak zorunda olurken, aynı ödeyeceği tutarda ikinci el kitabı için 2 ya da 3 tane bile kitap almanız mümkün olacak. Hal böyle olunca da bir tuşla iki kuş vurmuş oluyorsunuz. Daha fazla kitap okuyarak bilgi dünyanızı genişletme şansına sahip oluyorsunuz. Raflarınız da okuyabileceğiniz kitap sayısı da daha fazla olacak. Ne kadar çok kitabınız var demek o kadar çok ufkunuzun genişlemesine yardımcı olacaktır. Bu yüzden dolayı kitap okuyucuların bu tür unsurlara mutlak surette dikkat etmeleri gerekiyor. Eğer böyle yaparsanız her yönden kazançlı olmuş oluyorsunuz. Yeni bir kitapta sonuç olarak ikinci el kitabın işlevini aynı şekilde görüyor. Değişen hiçbir şey yok. Eğer ortada değişen bir şey arıyorsak yalnızca kitabın kapak ve sayfalarında bir eskilik oluyor.

0 yorum:

Yorum Gönder